Vozů Audi se prodává skoro o sedm procent více než před rokem | E15.cz

Vozů Audi se prodává skoro o sedm procent více než před rokem

ABT Audi RS3 Sportback
ABT Audi RS3 Sportback
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý výrobce luxusních vozů Audi zvýšil v září prodej meziročně o 6,8 procenta na 170 900 vozidel, oznámila firma, která je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Firmě pomohl solidní zájem o její vozy ve Spojených státech a v jižní Evropě. Skandál kolem emisí na prodej vozů Audi v září ještě nedolehl.

Prodej vozidel značky Audi se v USA po srpnovém nárůstu o 9,9 procenta v září zvýšil o 16,2 procenta. Odbyt v Číně vzrostl o 2,9 procenta, zatímco v srpnu o více než čtyři procenta klesl. V Evropě se prodej zvýšil o 8,8 procenta.

„S ohledem na špatnou situaci na trhu v důležitých regionech hodnotíme vývoj odbytu ve třetím čtvrtletí příznivě,“ uvedl šéf prodeje automobilky Audi Luca de Meo.

Skandál s vykazováním nepravdivých hodnot emisí u naftových vozů koncernu Volkswagenu, který vypukl 18. září, se po celém světě týká zhruba 11 milionů automobilů. Z toho připadá asi pět milionů na vlajkovou značku VW, přes dva miliony na Audi a 1,2 milionu na vozy značky Škoda.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah