Výroba aut v Česku stále roste, nejvíc si polepšilo TPCA | E15.cz

Výroba aut v Česku stále roste, nejvíc si polepšilo TPCA

Továrna na osobní automobily Škoda. Na snímku kompletování karosérií, interiérů a podvozků
Továrna na osobní automobily Škoda. Na snímku kompletování karosérií, interiérů a podvozků
• 
ZDROJ: Kotatko Jiri/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tuzemské automobilky vyrobily v letošním prvním pololetí rekordních 673 241 osobních aut, což je o šest procent více než ve stejném období loni. Automobilový průmysl si tak udržel stejné růstové tempo, které nasadil v letošním v prvním čtvrtletí. Export se zvýšil o sedm procent. Vyplývá to z aktuálních údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Největší tuzemská automobilka Škoda Auto vyrobila 391 712 aut, což je přibližně stejně jako v minulém roce. Nošovická Hyundai rostla o čtyři procenta na 166 830 vyrobených vozů a kolínská TPCA zvýšila produkci o 38 procent na 114 694 osobních aut.

Výroba nákladních aut reprezentovaná značkou Tatra se zvýšila o pětinu na 406 vozů a produkce autobusů stoupla o třetinu na 2196 vozidel. Z toho 1831 autobusů vyrobilo Iveco a 347 společnost SOR. Iveco z Vysokého Mýta rostlo o 30 procent a SOR Libchavy o 72 procent.

Týnecká Jawa Moto zvýšila výrobu o téměř pět procent na 932 motocyklů. V minulém roce se tuzemská produkce motorových vozidel zvýšila o desetinu na rekordních 1,25 milionu. Letos odborníci očekávají další růst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah