Výroba retro tříkolky Morgan 3 Wheeler končí. Prodává se přitom skvěle | E15.cz

Výroba retro tříkolky Morgan 3 Wheeler končí. Prodává se přitom skvěle

David Bureš - Auto.cz

Vstoupit do diskuze
0

Od roku 2011 bylo postaveno přes 2500 exemplářů luxusní tříkolky v retro stylu Morgan 3 Wheeler. To z ní udělala jeden z nejúspěšnějších modelů firmy zaměřené na připomínky dávných časů. Nyní však přesto výroba dotyčné tříkolky končí. Důvodem jsou stále přísnější pravidla pro vypouštění emisí do vzduchu.

Firma s vozítkem zavzpomínala na stejně koncipovanou tříkolku, kterou už kdysi vyráběla, a to mezi lety 1932 a 1952. Po deseti letech aktuální produkce však 3 Wheeler musí skončit.

Důvodem jsou emisní normy. V příštím roce totiž končí povolení pro vidlicový motor od S&S, který tento unikátní Morgan pohání. Splňuje maximálně normu Euro 4, a ne tu novější. Místo jeho náhrady se firma rozhodla výrobu 3 Wheeleru ukončit, a to v roce 2021.

Morgan se se 3 Wheelerem rozhodl náležitě rozloučit. Nabídne proto unikátní edici P101, odkazující svým jménem na interní vývojový název auta (Project 101), která bude postavena v pouhých 33 exemplářích. Cena je stanovena na 45 tisíc liber bez daně, tedy asi 1,3 milionu korun. A všechny kousky jsou už rozebrány.

Více na Auto.cz>>>

Autor: David Bureš - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!