Výrobce motorů Rolls-Royce vymění výkonného šéfa | E15.cz

Výrobce motorů Rolls-Royce vymění výkonného šéfa

Motor Rolls-Royce Trent 900 před instalací do Airbusu A380
Motor Rolls-Royce Trent 900 před instalací do Airbusu A380
• 
ZDROJ: Dr Brains, Wikimedia Commons (CC0 1.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský výrobce leteckých motorů Rolls-Royce oznámil nečekanou výměnu v nejvyšším výkonném vedení. Do čela společnosti počátkem července nastoupí Warren East (53), bývalý šéf výrobce čipů ARM Holdings a jeden z nejúspěšnějších manažerů v britském technologickém sektoru.

East nahradí Johna Rishtona (57), který působil v čele firmy čtyři roky. Rolls-Royce v posledním roce trápí klesající zisky a rušení zakázek, kvůli nimž je společnost nucena propouštět.

East vedl ARM Holdings v letech 2001 až 2013, kdy z ní udělal přední světovou firmu ve vývoji mikročipů a nejhodnotnější britskou technologickou společnosti. Loni v lednu se East stal členem správní rady Rolls-Royce.

Akcie firmy reagovaly na zprávu vzestupem o tři procenta na osmiměsíční maximum. Od počátku loňského roku přitom ztratily 19 procent, uvedla agentura Reuters.

East převezme firmu v době, kdy uskutečňuje program restrukturalizace, s jehož pomocí si chce posílit konkurenceschopnost vůči americkému konglomerátu General Electric. Rolls-Royce plánuje zrušit 2600 pracovních míst z celkového počtu zhruba 55 tisíc.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah