Central Group chce stavět stovky bytů v Komořanech | E15.cz

Central Group chce stavět stovky bytů v Komořanech

Central Group, Barrandovská vyhlídka
Central Group, Barrandovská vyhlídka
• 
ZDROJ: Central Group

dna

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší tuzemský rezidenční developer Central Group chce postavit na 450 bytů v pražských Komořanech. Na volném pozemku při ulici Komořanská plánuje 13 bytových domů, až na jednu výjimku má jít o šestipodlažní budovy.

Jak firma dále uvedla v oznámení projektu, v podzemí vznikne parkoviště pro rezidenty: „Celkem bude vytvořeno 400 garážových stání a 85 parkovacích stání na povrchu.“ Výstavbu chce zahájit už příští rok první etapou o třech bytových domech. Celkem by 413 bytů a 34 ateliérů mělo být dokončeno už během tří let. Tří a půl hektarový pozemek leží poblíž vilové zástavby a Českého hydrometeorologického ústavu. „Pozemek, na kterém bude probíhat hlavní část výstavby, je v současné době využíván jako louka a jako prostranství pro parkur a vycházky koní z blízkého jezdeckého klubu,“ uvádí Central Group v dokumentaci s tím, že blíže neurčenou část bude nutné vyjmout ze Zemědělského půdního fondu.

Podle developera stoupne počet obyvatel Komořan po dokončení projektu zhruba o třetinu oproti konci roku 2010, kdy bylo v této čtvrti hlášeno necelých 1800 rezidentů. Central Group počítá s nárůstem o pět set až šest set lidí. Zároveň připouští, že při průměrném počtu 2,3 osob na byt, který je v Praze obvyklý, by počet obyvatel stoupl až o tisícovku.

Přestože i Central Group zvažuje, že kvůli současné krizi na realitním trhu částečně ořeže své aktivity, zařadil letos do prodeje několik nových projektů, naposledy v září komorní Rezidenci Bělohorská v Břevnově a bytový dům na Barrandově. Naopak developerskou výstavbu rodinných domů musel Central Group kvůli nízké poptávce v posledních letech výrazně omezit. Lidé totiž v tomto segmentu upřednostňují individuální výstavbu.

Autor: dna