Fond Arete koupil haly s vývojovým centrem německé firmy | E15.cz

Český fond koupil na Slovensku průmyslový areál s vývojovým centrem německé firmy

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Tuzemský realitní fond Arete získal v slovenském městě Kežmarok specializovaný výrobní park, v němž sídlí světové vývojové centrum německé společnosti Hengstler. Hodnota transakce převýšila čtvrt miliardy korun.

„I v této době je dokončení této transakce jasným signálem, že jsme schopni naplňovat strategii fondu bez ohledu na komplikace, které pandemie COVID-19 přináší. Strategickým cílem je nakupovat do fondu kvalitní průmyslové nemovitosti a získávat bonitní mezinárodní nájemce s vysokým ratingem,“ uvedl spoluzakladatel Arete Lubor Svoboda. 

Areál v podhůří Vysokých Tater postavil v roce 2017 slovenský developer Ingosing. Tamní haly mají deset tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy a dalších pět tisíc čtverečních metrů je možné přistavět. Nový majitel plánuje zahájení výstavby už letos.  

Německý podnik Hengstler v Kežmarku vyrábí specializované elektromechanické součástky, kontrolní pulty a relé. „Zájmy společnosti Hengstler jsou v Kežmarku dlouhodobé. V současnosti zaměstnává přibližně 400 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců nejen ve výrobě, ale také ve svém globálním výzkumném a vývojovém centru,“ řekl spolumajitel Arete Robert Ides.

Hengstler je součástí americké průmyslové a technologické skupiny Fortive. Koncern je kotovaný na burze v New Yorku a je součástí indexu Nasdaq. Podle posledních zveřejněných tržeb má Fortive tržby 7,3 miliardy dolarů a zisk přes jednu miliardu dolarů. 

Fond kvalifikovaných investorů Arete vznikl v roce 2019. Cílová hodnota aktiv fondu je 400 milionů eur. Kromě Česka a Slovenska se zaměřuje i na další země střední Evropy. 

Je to již druhý fond skupiny Arete zaměřený na průmyslové nemovitosti a sklady. První fond uskutečnil exit ze svého portfolia na konci roku 2020, když za více než tři miliardy korun prodal nemovitosti fondu Cromwell European Real Estate z australské skupiny Cromwell Property Group.  

Nejčtenější

Newslettery