Dražební premiéra: Olomoucké obchodní centrum je na prodej

Obchodní centrum Olomouc City

Obchodní centrum Olomouc City

Jedno z největších moravských obchodních center Olomouc City jde do dražby. V Česku bude prodej 18 000 metrů čtverečních velkého nákupního centra za stovky milionů podle realitních makléřů ojedinělou záležitostí.

Žádná podobná nemovitost, jako obchodní centrum, se v tuzemsku zatím nedražila, zároveň by mohlo jít o zatím největší nedobrovolnou dražbu v zemi, řekl Libor Nevšímal, obchodní ředitel společnosti Naxos, která prodej centra připravuje.

„Dražba se uskuteční letos v srpnu. Budoucí nejnižší podání se odvíjí od ceny, kterou stanoví znalecký posudek. Předběžně odhadujeme, že se bude pohybovat v rozpětí 200 až 300 milionů korun. V případě Olomouc City může představovat cena dosažená při této dražbě téměř 15 procent ročního objemu dražeb v Česku,“ uvedl Nevšímal.

O dražbách nemovitostí čtěte více:

Obchodně společenské centrum Olomouc City, které zahájilo provoz v roce 2005, je jedním z největších komplexů svého druhu v regionu. Prodejní plochy pronajímá podle informací společnosti Naxos sedmi desítkám nájemců a je obsazeno téměř z 90 procent. Jeho výnos je zhruba 2,5 milionu eur (asi 64 milionů korun) ročně. Centrum je stále v obvyklém provozu.

Dosud největší dražbu tohoto typu v Česku realizovala podle firemních informací společnost Naxos, která v roce 2010 zpeněžila tovární komplex v Brandýse nad Labem za 340 milionů korun.