Fond České spořitelny koupil další kanceláře ve Varšavě za skoro dvě miliardy korun | e15.cz

Fond České spořitelny koupil další kanceláře ve Varšavě za skoro dvě miliardy korun

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

ČS nemovitostní fond, který pro českou spořitelnu spravuje její dceřiná společnost Reico, koupil od developerské a investiční skupiny Hines druhou část kancelářského komplexu Proximo v polském hlavním městě za 77,3 milionů eur, tedy zhruba za 1,98 miliardy korun. Informovala o tom Česká spořitelna.

Nákup kancelářské budovy Proximo II, je již třetí akvizicí nemovitostního fondu v Polsku. Ta je plně pronajata a jejími hlavními nájemníky jsou globální poradenské společnosti Accenture a Ernst & Young. První část budovy koupil fond již v roce 2017 za 116,6 milionů eur a jednalo se o vůbec první akvizici na polském území. 

Od konsolidace obou částí projektu Proximo si slibujeme výnosy v rovině správy a potažmo vyšší dlouhodobou míru obsazenosti,“ řekl Tomáš Jandík, člen představenstva Reico zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

Polsko je v posledních letech oblíbenou destinací pro nákupy českých realitních společností a fondů. Své akvizice zde provedla například realitní skupina CPI Property Group, která vlastní obchodní centrum Ogrody v polském městě Elblag, nebo realitní fond ZFP Group. Ten do svého portfolia přidal administrativní centrum Kotlarska 11 v polském Krakově. 

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007. Řadí se k nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. V jeho vlastnictví je nyní patnáct nemovitostí v Česku, na Slovensku a v Polsku, které mají celkovou hodnotu zhruba 25 miliard korun. V minulém roce kromě první části kancelářské budovy Proximo koupil ještě polské nákupní centrum Galeria Sloneczna.

Reico investiční fond je dceřinou společností České spořitelny. Mezi hlavní aktivity fondu patří poskytování služeb v oblasti investování do nemovitostí, investičních instrumentů na kapitálových trzích a správy majetku ve fondech. Obhospodařuje také ČS nemovitostní fond.

Autor: fry
Newslettery