Kellner chce stavět u Hostivice, část místních má výhrady | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kellner chce stavět u Hostivice, část místních má výhrady

Kellner chce stavět u Hostivice, část místních má výhrady
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

ČTK

Společnost PPF Real Estate, která je součástí podnikatelského impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, plánuje rozsáhlou výstavbu domů a golfového hřiště na okraji Hostivice u Prahy. Část místních obyvatel se obává nekontrolovatelného rozmachu obce a se stavbu nesouhlasí.

Příprava projektu je teprve na začátku, protože musí ještě projít všemi legislativními procesy.Po prvním jednání s obyvateli to řekl investiční manažer společnosti Tomáš Balvín. Předpokládá, že by výstavba mohla začít na přelomu roků 2014 a 2015.

Společnost chce stavět v části Břve, která se nachází v okolí tří rybníků na okraji Hostivice téměř u hranic Prahy. Projekt v první fázi počítá s vybudováním devítijamkového golfového areálu, ve druhé fázi by mělo vzniknout deset rodinných domů s většími pozemky. Ve zbývajících dvou větších částech na západě Břevského rybníka by podle Balvína měla vzniknout kombinovaná výstavba rodinných domů a viladomů.

Podle Balvína by v domech mělo celkem bydlet kolem 800 lidí. Nyní v části Břve žije kolem 200 lidí, v celé Hostivici kolem 7500. „Samozřejmě to bude znamenat nějakou změnu, v rámci Hostivice to ale rozhodně není velký projekt,“ poznamenal Balvín. Příprava projektu podle něj ještě potrvá, protože ještě musí projít celým legislativním procesem. „Prakticky neexistuje cesta, která by umožnila jiný postup, a ani to není naším zájmem,“ dodal.

Proti výstavbě protestují někteří místní obyvatelé, kteří kvůli tomu sepsali petici. Společnost podle nich chce stavět v lokalitě, která je přírodní památkou a k výstavbě tam podle nich nejsou vhodné podmínky. „Ani silnice, ani čistírna odpadních vod nejsou v takovém stavu, aby unesly dalších několik set nových obyvatel a nejméně stejný počet aut,“ uvedla autorka petice Jindřiška Weinigerová. Balvín obavy lidí označil za poněkud zavádějící, o projektu s nimi chce nadále jednat.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!