Objem investic do nemovitostí v Evropě vzrostl na 3,5 bilionu korun | E15.cz

Objem investic do nemovitostí v Evropě vzrostl na 3,5 bilionu korun

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Novak, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Objem přeshraničních investic do komerčních nemovitostí v Evropě v prvním pololetí vzrostl o třetinu na 129 miliard eur, tedy 3,49 bilionu korun. Nejvíce se utrácelo za kanceláře, celkem 43 miliard eur, což je 1,16 bilionu korun. Vyplývá to ze zprávy realitní poradenské společnosti Colliers International.

Nejrychleji rostoucím komerčním sektorem bylo maloobchod, který zaznamenal růst investic o 57 procent na 38 miliard eur, tedy 1,03 bilionu korun.

Aktivní jsou letos hlavně asijské společnosti, které nakupují převážně v Londýně, klíčových německých městech, Madridu a v Itálii. Podle Colliers International jejich aktivita vzrostla kvůli deregulaci investic v Číně a na Tchaj-wanu spolu s extrémně nízkými výnosy v klíčových asijských městech.

Poptávka ze zámoří

Do Evropy stále častěji směřují také investoři z USA, nejaktivnějším kupujícím je letos zatím společnost North Star Realty Finance. Zájem amerických fondů lákají hlavně severské země, angažují se v nich hlavně Starwood, Colony Capital, WP Carey a Round Hill.

„Tyto výsledky spolu s novými kapitálovými zdroji cílenými na Evropu, extrémně nízkými cenami a pokračujícími monetárními stimuly jsou předzvěstí toho, že rok 2015 bude pro evropské nemovitosti dalším silným rokem,“ uvedl vedoucí přeshraničních investic v regionu EMEA Colliers International Richard Divall.

Autor: ČTK