Po Expu vyhráli architekti i boj o Waltrovku | E15.cz

Vše o realitách

Vše o realitách Vstoupit do speciálu

Po Expu vyhráli architekti i boj o Waltrovku

Daniel Novák

Investiční skupina Penta už začíná ladit konečnou podobu bytového komplexu Waltrovka, který připravuje v Praze-Jinonicích. Mezi architekty rezidenční části projektu patří brněnské studio Chybík + Krištof, které je též autorem vítězného návrhu na český pavilon pro Expo 2015 v Miláně. Pod projektem bytů v Jinonicích jsou podepsané také architektonické kanceláře ARD a Rudiš-Rudiš.

„V rámci urbanistického řešení chceme navázat na původní identitu lokality, a to zachováním několika objektů bývalé továrny, které budou plnit nový účel – například školka, nebo komunitní centrum s cílem přinést novou hodnotu pro život lidí,“ řekl deníku E15 architekt Ondřej Chybík.

Investor počítá s výstavbou zhruba 662 bytů. Spolu s kancelářskými centry, z nichž první už začalo vznikat, spolkne projekt přibližně pět miliard korun.

Výstavbu bytů ve Waltrovce hodlá Penta rozdělit do dvou fází. Předpokládá, že poprvé se do země kopne v roce 2015. Začátek druhé etapy plánuje developer na rok 2017. Zcela hotovo má být o tři roky později.

Kromě již zahájené stavby administrativní budovy Aviatica je rezidenční část ve fázi projednávání a detailní projektové přípravy. Bytový projekt nyní Penta předložila k posouzení vlivů stavby na životní prostředí. „Následně budeme pokračovat založením parku, který od počátku promění současný areál a dodá celému území přidanou hodnotu. Park zároveň odcloní výstavbu následujících etap projektu,“ uvedl projektant Michal Krištof.

Penta přijala nové manažery
Společnost Penta kvůli přibývajícím realitním aktivitám posílila svůj developerský tým. Jeho novou leasingovou manažerkou se stala Lenka Šišuláková, dlouholetá šéfka společnosti Mayfield Real Estate, která v posledním období působila také ve skupině Orco. Projektovým manažerem Penty pro bytové projekty je nově Václav Šlosar, který v minulosti mimo jiné pracoval pro skupinu Sudop.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!