Praha 7 znovu hledá budovu pro radnici. Tentokrát už jen za půl miliardy | e15.cz

Praha 7 znovu hledá budovu pro radnici. Tentokrát už jen za půl miliardy

Současné sídlo radnice Prahy 7 na nábřeží kapitána Jaroše
Současné sídlo radnice Prahy 7 na nábřeží kapitána Jaroše
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0 Aktron / Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Městská část Praha 7, která už řadu měsíců neúspěšně řeší stěhování radnice, znovu hledá nemovitost ke koupi. Radní dnes schválili vyhlášení veřejné výzvy. Chtějí pořídit budovu za 500 milionů korun bez DPH, do které se bude radnice moci přemístit do konce příštího roku.

Plocha nabízených kanceláří má být 5500 metrů čtverečních. Cena, kterou je Praha 7 ochotna zaplatit, musí být včetně případných stavebních úprav. Nabídky mohou zájemci zasílat do začátku února, stojí v textu výzvy.

Plánovanou koupi nového sídla provázejí bouřlivé diskuse a nejasnosti. Vedení městské části chtělo původně investovat až miliardu korun. Mělo několik nabídek, které ale opozice označila za nevýhodné. A obyvatelé nakonec záměr odmítli v referendu, které i přes nesouhlas koaličních zastupitelů z ODS a ČSSD vyhlásil Nejvyšší správní soud.

Naposledy zastupitelé v říjnu loňského roku jednali o možnosti koupit bývalé sídlo vydavatelství Economia na Letné. Rozhodli ale, že o něj usilovat nebudou, protože zájem projevila i vláda.

Praze 7 končí v závěru příštího roku nájemní smlouva ve stávajícím sídle na nábřeží kapitána Jaroše. Budovu vlastní ministerstvo financí.

Příliš podnikavé radnice

Autor: ČTK

Nejčtenější

Newslettery