Praha doplatí Metrostavu necelou miliardu za tunel Blanka | E15.cz

Praha doplatí Metrostavu necelou miliardu za tunel Blanka

Praha doplatí Metrostavu necelou miliardu za tunel Blanka
Tunel Blanka (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Honza Groh via Wikimedia

ČTK

Praha v řádu několika dní zaplatí firmě Metrostav za práce na stavební části tunelu Blanka dluh zhruba 960 milionů korun dluh. Radní hlavního města schválili přijetí prominutí části tohoto dluhu, které vyplacení peněz na základě rozhodnutí rozhodčího soudu podmiňovalo. Firma městu odečetla zhruba 2,2 milionu korun za neoprávněně připočítané DPH.

„Teď už nic nebrání tomu, aby Praha zaplatila firmě Metrostav rozhodčí komisí určenou částku,“ řekl řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Na arbitrážní soud se Praha a Metrostav obrátily zhruba před rokem kvůli nezaplaceným fakturám. Arbitři v průběhu několikaměsíčního řízení nařídili Praze zaplatit dluh a zároveň nařídili Metrostavu dokončit stavební práce do konce letošního září.

Firma práce dokončila. Součástí zhruba miliardového dluhu byla i nesprávně užitá částka DPH ve výši 2,2 milionu. „Tím, že jsme udělali toto vypořádání, je vyplacení zbylých peněz otázkou dnů,“ řekl Dolínek.

Praha v souvislosti s výstavbou tunelového komplexu Blanka musí ještě vyřešit spor s firmou Inženýring dopravních staveb (IDS), která provádí dozor stavby. Ta po Praze požaduje doplatit více než 150 milionů korun, práce na tunelu se totiž protáhly a firmě prý vznikly další náklady. Tunel je podle Metrostavu takřka dokončený.

Pavel Páral: Blanka je hotová, zapomeňte

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud