Samsung zřejmě koupí nejvyšší budovu Německa Commerzbank Tower | e15.cz

Samsung zřejmě koupí nejvyšší budovu Německa Commerzbank Tower

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejvyšší německou budovu - Commerzbank Tower ve Frankfurtu nad Mohanem - pravděpodobně koupí konsorcium firem patřících do jihokorejského konglomerátu Samsung Group. Transakce bude mít hodnotu přes 800 milionů dolarů, tedy asi 20 miliard korun. Napsal to list The Wall Street Journal s odvoláním na mluvčího pojišťovací společnosti Samsung Life Insurance.

Prodejce budovy bude o transakci jednat s firmou Samsung SRA Asset Management, což je realitní pobočka Samsung Life Insurance. Podle mluvčího pojišťovny by měla být prodejní smlouva uzavřena během jednoho až dvou měsíců. Konsorcium bude zahrnovat i firmy Samsung Securities a Samsung Fire & Marine Insurance, řekl mluvčí.

Commerzbank Tower má 56 podlaží a postavena byla v roce 1997. Autorem projektu je proslulý britský architekt Norman Foster. Budova na trojúhelníkovém půdorysu dosahuje výšky 259 metrů. Jde o nejvyšší budovu v kontinentální západní Evropě a byla nejvyšší v celé Evropě do roku 2003, kdy ji o pět metrů předstihl moskevský Palác Triumf.

Autor: ČTK

Nejčtenější

Newslettery