Užitečný plán: Ministerstvo pro rozvoj chce digitalizovat stavební řízení. Škoda, že neví od kdy | E15.cz

Užitečný plán: Ministerstvo pro rozvoj chce digitalizovat stavební řízení. Škoda, že neví od kdy

Stavba - ilustrační foto
Stavba - ilustrační foto
• 
ZDROJ: Archiv E15

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje digitalizovat stavební a územní řízení. Jejich účastníci by mohli stav svých žádostí sledovat online. Na dnešním setkání šéfů projekčních firem o tom mluvil náměstek ministra Miroslav Kalous. Přesný termín digitalizace ještě resort nestanovil.

„Máme připravenu a chtěli bychom zavést digitalizaci stavebních úřadů, stavebních i územních řízení a postupů podle stavebního zákona,“ prohlásil náměstek Kalous.

Žadatel o vydání jakéhokoliv stanoviska či rozhodnutí by tak mohl v reálném čase sledovat svou žádost, kde se nachází a v jaké je fázi. Systém by mu sdělil i důvody, proč dané rozhodnutí dostal či nedostal. Podle MMR by se tím také sjednotila rozhodovací praxe a resort by mohl lépe metodicky působit hlavně na nejmenší stavební úřady.

„Všem účastníkům stavebního řízení to otevře všechny procesy, které probíhají, a dá jim možnost 'postarat se sami o sebe' tím, že se budou moci podívat, v jaké fázi se jejich žádost nachází,“ poznamenal Kalous, podle kterého digitalizace prospěje investorům, stavebníkům, projektantům i úředníkům.

Autor: ČTK, try
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.