Za miliardovou železniční zakázkou v Plzni míří firma Swietelsky | E15.cz

Za miliardovou železniční zakázkou v Plzni míří firma Swietelsky

Jan Šindelář

Na Správě železniční dopravní cesty se dnes v krátké době po druhé otevíraly obálky s cenovými nabídkami. Tentokrát se stavební firmy utkaly o více než miliardovou zakázku na přestavbu plzeňského železničního uzlu ve směru na Domažlice. 

Podle informací serveru E15.cz přišla s nejnižší cenou společnost Swietelsky, konkrétně sdružení firem Swietelsky Rail CZ a Swietelsky stavební. Konsorcium nabídlo cenu 1,085 miliardy, když předpokládaná cena investora přesáhla 1,3 miliardy korun.

O lukrativní zakázku usiluje celkem sedm uskupení, s druhou nejnižší cenou přispěchalo sdružení Berger, Alpine a TSS Ostrava (1,096 miliardy), třetí je Metrostav a OHL ŽS (1,149 miliardy). Poslední skončily Eurovia a GJW s cenou přes 1,4 miliardy korun bez DPH.

Vlaky do Mnichova pojedou každé dvě hodiny, cestující svezou novější soupravy

Plzeňská výpadovka na Domažlice má být součástí budoucího koridoru do Mnichova. Tříkilometrový úsek bude nově dvoukolejný, dostane nové zabezpečovací zařízení a zmizí úrovňový přejezd se silnicí první třídy. 

Tento týden jde už o druhou velkou stavební zakázku na železnici, u které se otevíraly obálky. Už včera došlo ke klání o takzvanou zakázku desetiletí, tedy úsek čtvrtého koridoru Sudoměřice – Votice, kde SŽDC očekávala cenu téměř šest milliard korun.

Nabídky se ale ukázaly o poznání nižší. První skončila společnost OHL ŽS s cenou 4,378 miliardy bez DPH.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!