Růst v Africe se vrací na předkrizovou úroveň | E15.cz

Růst v Africe se vrací na předkrizovou úroveň

afrika, ilustrační foto
afrika, ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Heinrich-Boll-Stiftung

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hospodářský růst v Africe napřesrok zrychlí na pět procent ze 4,5 procenta očekávaných v letošním roce. Vrátí se tak na úrovně z období před příchodem globální ekonomické krize v roce 2007. Předpověděla to dnes Africká rozvojová banka (AfDB).

V loňském roce africká ekonomika podle odhadů AfDB stoupla o 3,9 procenta. V období před příchodem krize se přitom hospodářský růst pohyboval mezi pěti a sedmi procenty, napsala agentura Reuters.

Zlepšující se ekonomické vyhlídky ve světě podle AfDB zvýší poptávku po africkém exportu. Banka nicméně upozornila, že hospodářské oživení na africkém kontinentu nebude rovnoměrné.

„Růst zůstává nejvyšší ve východní, západní a střední Africe a nejnižší v severní a jižní Africe,“ uvedla AfDB ve výroční zprávě o hospodářských vyhlídkách Afriky.

Vzhledem k předpokládanému ztrojnásobení africké populace do roku 2050 bude podle banky pro kontinent klíčová modernizace místních ekonomik, která by posílila konkurenceschopnost a zlepšila životní úroveň obyvatel.

Pax Sinica po africku. Čína získala spojence, využila nerozhodnosti Západu

Reportáž z JAR: Zemi na cestě k prosperitě brzdí stín minulosti

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.