Stávkujte, vyzvaly zaměstnance Amazonu německé odbory | E15.cz

Stávkujte, vyzvaly zaměstnance Amazonu německé odbory

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá odborová organizace Verdi vyzvala zaměstnance největšího německého expedičního skladu společnosti Amazon v Bad Hersfeldu ke čtyřdenní stávce. Chce největšího internetového prodejce přimět k jednání o uzavření kolektivní smlouvy. Využít k tomu hodlá náročné období, kdy se vracejí a vyměňují dárky a uplatňují dárkové kupóny, uvedla Mechthild Middekeová z hesenské centrály Verdi.

Podle Middekeové by stávka ode dneška do soboty mohla Amazonu způsobit nepříjemnosti. Odborová organizace, která pobízí zaměstnance Amazonu ke stávce již léta, počítá se zapojením několika set pracovníků.

Mluvčí Amazonu ale řekl, že firma je na situaci personálně dobře připravena. V celém Německu nabrala na období kolem svátků 13 tisíc lidí na výpomoc. V Bad Hersfeldu to bylo ke stávajícím 4000 stálých zaměstnanců dalších 400 pracovníků. Amazon provozuje v Německu na 11 místech 12 expedičních skladů.

Firma působí i v České republice. V roce 2013 začalo fungovat centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam Amazon zahájil provoz svého prvního distribučního centra v České republice.

Nahlédněte do skladu Amazonu v české Dobrovízi:

Amazon

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah