Rockaway může koupit lídra knižního velkoobchodu Euromedia Group, obchod schválil regulátor | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Antimonopolní úřad umožnil Rockaway koupit knižního lídra Euromedia Group

Antimonopolní úřad umožnil Rockaway koupit knižního lídra Euromedia Group
Interiér prodejny Mall.cz v pražských Holešovicích.
• 
ZDROJ: Jiří Liebreich

ČTK

nvestiční skupina Rockaway může koupit lídra knižního velkoobchodu Euromedia Group. Transakci, která se uskutečnila s finanční podporou skupiny Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, schválil Úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚOHS). Euromedia je lídrem knižního velkoobchodu a vlastní nakladatelské značky jako Knižní klub, Ikar nebo Universum.

"Ke spojení dochází v maloobchodním a velkoobchodním prodeji knih a provozování knižních vydavatelství/nakladatelství. Rozhodnutí je již pravomocné," uvedl Švanda.

Euromedia Group podle údajů za rok 2015 vydala 560 titulů, více jich na trh poslala jen skupina Albatros Media. Euromedia Group ale mezi nakladateli vykázala předloni nejvyšší obrat 1 305 miliardy korun, za prodej vlastních knih utržila 546 milionů, vyplývá ze zprávy Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Investiční skupina Rockaway zastřešuje aktivity internetového podnikatele Jakuba Havrlanta. Prostřednictvím E-commerce Holdingu, do kterého v roce 2014 majetkově vstoupila společnost Czech Media Invest, podniká zejména v on-line prodeji. Holding v minulosti převzal například e-shop Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz. Předloni E-commerce Holding spustil projekt internetového prodeje potravin Kolonial.cz.

Twitter spustil odlehčenou verzi Lite. Chce nalákat uživatele z Afriky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!