Apple chystá designovou novinku. Nové modely mobilů představí o den dříve | E15.cz

Apple chystá designovou novinku. Nové modely mobilů představí o den dříve

Štěpán Kult

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Od minulého týdne unikají informace o nových produktech společnosti Apple. Firma oficiálně potvrdila, že je představí v úterý 10. září na tiskové konferenci v divadle Steva Jobse. Spekuluje se, že Apple překvapí zcela odlišným designem svého telefonu.

Apple historicky upřednostňuje středeční konference, nicméně kvůli výročí teroristických útoků z 11. září 2001, které letos připadá právě na středu, se představení nového produktu uskuteční v úterý. S jistotou budou na tiskové konferenci představeny tři nové iPhony a chytré hodinky Apple Watch. Apple se tak drží tradice, na trh uvádí každoročně tři nové modely telefonů už od roku 2017.

O nové generaci smartphonů společnosti Apple se mluví jako o iPhonech 11, či Pro. Nové telefony mají vynikat kamerovým systémem na zadní straně zařízení s trojím senzorem pro snímání širokoúhlých fotografií a videí. „Tyto modely by se měly svými možnostmi vyrovnat profesionálním videokamerám,“ popsaly anonymní zdroje agentury Bloomberg. Zveřejněné informace a fotky ale nemusí být zcela pravdivé.

Ruský novinář Eldar Murtazin, který nové iPhony testoval, uvedl, že budou zcela odlišné od ostatních produktů Applu. „Nové iPhony jsou úplně jiné než na uniklých fotkách, Apple má pro nás designovou novinku, která se zatím na veřejnost nedostala,“ prohlásil Murtazin.

Murtazin uvádí jeden konkrétní příklad. „Apple používá v zadní části řady iPhone 11 nové sklo, které je podobné jako u nového modelu Moto Z4 společnosti Motorola. Zatímco jsme věděli, že Apple plánuje snížit lesk svých nových telefonů iPhone, Z4 má povrchovou úpravu, která je mnohem matnější, než se od Applu očekávalo,“ vysvětluje. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah