Apple kvůli koronaviru zavírá některé americké prodejny | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Apple kvůli koronaviru zavírá některé americké prodejny. Akcie firmy reagují propadem

vku

Apple oznámil dočasné uzavření některých obchodů na Floridě, v Severní Karolíně, Jižní Karolíně a Arizoně. Na vině je skokový nárůst počtu nakažených nemocí COVID-19. Akcie na zprávu reagují poklesem, ztrácí 0,5 procenta.

Společnost Apple v sobotu znovu uzavře celkem 11 svých prodejen na Floridě, v Severní i Jižní Karolíně a Arizoně. Činí tak v obavě ze skokového  nárůstu počtu nakažených novým tipem koronaviru v těchto oblastech.

„Kvůli současným podmínkám COVID-19 v některých komunitách, dočasně uzavíráme obchody v těchto oblastech. Tento krok provádíme s velkou opatrností, protože situaci pečlivě sledujeme a těšíme se na co nejrychlejší návrat našich týmů a zákazníků,“ uvedl v prohlášení mluvčí společnosti.

Apple v reakci na pandemii uzavřel své obchody celosvětově už v březnu. V posledních týdnech ale přistoupil k jejich znovuotevření při dodržení přísných hygienických opatření. Vstup do prodejen je povolen pouze s rouškou, u vchodu je zákazníkům měřena teplota a servis zařízení probíhá jen po předchozí domluvě. 

WHO: Šíření smrtícího koronaviru zrychluje. Za den se nakazilo 150 tisíc lidí

Další rána pro Apple. Francie mu udělila pokutu přes miliardu eur

Autor: vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!