WHO: Šíření smrtícího koronaviru zrychluje. Za den se nakazilo 150 tisíc lidí | e15.cz

WHO: Šíření smrtícího koronaviru zrychluje. Za den se nakazilo 150 tisíc lidí

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ve čtvrtek přibylo ve světě 150 tisíc případů koronavirové infekce, což je nejvíce od začátku pandemie. Uvedla to Světová zdravotnická organizace (WHO). Šíření nákazy se podle ní zrychluje, přičemž nejhůře postiženy jsou USA a země Střední a Jižní Ameriky.

„Svět je v nové a nebezpečné fázi. Mnoho lidí už má očividně dost toho zůstávat doma. Země dychtí po znovuotevření společenského života i hospodářství,“ řekl šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. „Virus se stále rychle šíří, stále je smrtící a většina lidí je jím stále ohrožena.“

Téměř polovina čtvrtečního rekordního přírůstku připadá na Severní, Střední a Jižní Ameriku. Nákaza se podle Tedrose rozšiřuje vysokým tempem také v jižní Asii a na Blízkém východě.

Tedros dále vyzval všechny lidi, aby nadále dodržovali společenský odstup, pravidelně si myli ruce a dodržovali další hygienická opatření.

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse se dosud koronavirem po celém světě nakazilo přes 8,52 milionu lidí, bezmála 455 tisíc pacientů s nemocí COVID-19 zemřelo.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video