WHO: Šíření smrtícího koronaviru zrychluje. Za den se nakazilo 150 tisíc lidí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

WHO: Šíření smrtícího koronaviru zrychluje. Za den se nakazilo 150 tisíc lidí

ČTK, vku

Ve čtvrtek přibylo ve světě 150 tisíc případů koronavirové infekce, což je nejvíce od začátku pandemie. Uvedla to Světová zdravotnická organizace (WHO). Šíření nákazy se podle ní zrychluje, přičemž nejhůře postiženy jsou USA a země Střední a Jižní Ameriky.

„Svět je v nové a nebezpečné fázi. Mnoho lidí už má očividně dost toho zůstávat doma. Země dychtí po znovuotevření společenského života i hospodářství,“ řekl šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. „Virus se stále rychle šíří, stále je smrtící a většina lidí je jím stále ohrožena.“

Téměř polovina čtvrtečního rekordního přírůstku připadá na Severní, Střední a Jižní Ameriku. Nákaza se podle Tedrose rozšiřuje vysokým tempem také v jižní Asii a na Blízkém východě.

Tedros dále vyzval všechny lidi, aby nadále dodržovali společenský odstup, pravidelně si myli ruce a dodržovali další hygienická opatření.

Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse se dosud koronavirem po celém světě nakazilo přes 8,52 milionu lidí, bezmála 455 tisíc pacientů s nemocí COVID-19 zemřelo.

Vláda brzy jmenuje Rážovou hlavní hygieničkou České republiky

Jak bude vypadat cestování po pandemii? Bez davů, za to obohacené o skutečné zážitky
Konec roušek. Lidé je mohou od 1. července odložit i uvnitř

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!