Apple vs Samsung: Po tabletu se v Německu bojuje i o smartphony | E15.cz

Apple vs Samsung: Po tabletu se v Německu bojuje i o smartphony

Samsung Galaxy S2
Samsung Galaxy S2
• 

ČTK, vrb

Americká firma Apple už v Německu právně napadla svého jihokorejského konkurenta kvůli počítačovým tabletům. Teď Samsung žaluje i kvůli údajnému porušení jejích patentových práv u deseti chytrých mobilních telefonů, mimo jiné u modelů Galaxy S Plus a Galaxy S II. Zemský soud v Düsseldorfu bude další z řady patentových sporů rivalů projednávat 28. srpna.

Americký gigant tvrdí, že Samsung u některých svých chytrých mobilů okopíroval design populárního smartphonu iPhone od Applu. Ten má vzhledové prvky tohoto přístroje v Evropě registrované. Pokud düsseldorfský soud námitky americké firmy uzná, hrozí Jihokorejcům zákaz prodeje jejich výrobků v Německu tak, jako to loni postihlo jejich tablet Samsung Galaxy Tab 10.1.

U něj se nyní Apple snaží v Německu domoci i celoevropského zákazu prodeje, o němž by tamní justice měla podle agentury DPA rozhodovat 31. ledna.

Kromě tohoto tabletu americký výrobce kvůli údajným shodným vizuálním prvkům s jeho plochým počítačem iPad právně v Německu napadl dalších pět modelů jihokorejského rivala. Tuto žalobu bude zemský soud v Düsseldorfu projednávat 25. září.

Apple a Samsung vedou kolem 30 právních sporů v deseti zemích světa, které jsou podle odborníků součástí jejich konkurenčního boje. Obě firmy se snaží ukořistit co největší podíl na trhu s chytrými telefony a tablety. V případě chytrých telefonů se jim již podařilo sesadit z první pozice finskou společnost Nokia, která je nyní třetí.

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.