Apple vyhrál spor s Googlem kvůli porušování patentů | E15.cz

Apple vyhrál spor s Googlem kvůli porušování patentů

Apple
Apple
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Apple vyhrála ve sporu s firmou Google kvůli porušování patentů. Google tvrdil, že Apple při výrobě telefonu iPhone porušil jeho patenty z různých oborů. Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) v noci na dnešek oznámila, že podle jejího zjištění Apple patenty Googlu neporušil.

Pokud by byl Apple shledán vinným z porušování patentů, mohlo by to znamenat zákaz dovozu jeho přístrojů do USA.

Google se proti rozhodnutí může ještě odvolat, zda tak učiní zatím nepotvrdil. „Zklamalo nás rozhodnutí a zvažujeme naše možnosti,“ oznámila firma v prohlášení.

V odvětví chytrých telefonů jsou patentové spory časté. Jsou i součástí konkurenčního boje, jak se firmy snaží ukořistit co největší podíl na trhu. Zvlášť Apple soupeří s firmami, které vyrábějí telefony s operačním systémem Android od Googlu. Google se do sporu dostal kvůli loňskému převzetí firmy Motorola Mobility za 12,5 miliardy USD (248,5 miliardy Kč). Spolu s Motorolou převzal její patenty i tento patentový spor.

Motorola obvinila Apple z porušování svých šesti patentů v roce 2010. Patenty se týkaly různých technologií od patentu na snížení šumu v signálu po naprogramování dotykové obrazovky tak, aby ji uživatel nemohl náhodou aktivovat při telefonování. V případě pěti patentů již ITC rozhodla ve prospěch Applu, nyní zkoumala ještě poslední, týkající se snímače dotykové obrazovky.

ITC má na starosti vyšetřování porušování patentových práv u dováženého zboží. Je velmi oblíbeným místem pro patentové spory, protože může zakázat dovoz výrobků porušujících práva a vydává rozhodnutí relativně rychle.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.