Avast díky akvizicím téměř zdvojnásobil zisk | E15.cz

Avast díky akvizicím téměř zdvojnásobil zisk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tuzemská antivirová firma Avast vloni vydělala před zdaněním a odpisy 353 milionů dolarů (8,4 miliardy korun). V roce 2015 skončila se ziskem EBITDA na úrovni 188 milionů (4,5 miliardy korun). Důvodem uvedeného nárůstu je akvizice společnosti AVG, která se promítla do výsledků hospodaření Avastu od druhého čtvrtletí roku 2016. Spolu s Avastem rovněž firmě vzrostly tržby na 714 milionů dolarů z 269 v roce 2015.

Začleněním AVG se Avast z pohledu celosvětových tržeb posunul na pozici druhého největšího prodejce antivirových programů. Jedničkou na trhu je společnost Symantec. Antivirový software společnosti vloni podle generálního ředitele Vince Stecklera zabránil celkem 130 milionu útoků.

Vyděračských virů označovaných jako ransomware včetně masivního útoku WannaCry z minulého týdne. Společnost tak při průměrném požadavku útočníků 500 dolarů za odblokování počítače uživatelům ušetřila 64 miliard dolarů, dodal Steckler.

Celkový počet útoků na počítače je ale výrazně větší. Měsíčně tak společnost zabrání 3,5 miliardám malwarových útoků a zablokuje přístup na 500 milionů škodlivých stránek.

Avast celosvětové zaměstnává 1600 lidí, z čehož zhruba tisíc v Česku, konkrétně v Praze a v Brně. Pobočky má v 15 zemích včetně USA, Japonska nebo Ruska. Mezi nejvýznamnější trhy společnosti patří USA, Brazílie, Francie, nebo rychle rostoucí Indie. I do budoucna plánuje společnost používat obě značky antivirových programů, tedy Avast i AVG. Předpokládá ale pokračování ve slučování vývojářských týmů, které na nich pracují.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah