Bakala chce rozšířit mediální impérium, jedná o koupi Centrum Holdings | E15.cz

Bakala chce rozšířit mediální impérium, jedná o koupi Centrum Holdings

Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
• 
ZDROJ: E15

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mediální skupina Centrum Holding zřejmě už brzy změní vlastníka. Po téměř ročním hledání kupce se mezi nejvážnější zájemce řadí Andrej Babiš či vydavatelství Alex Springer. V jednáních se ovšem nejdále dostal Zdeněk Bakala.

Bakala by ziskem holdingu, kterému patří portály Centrum.cz a Atlas.cz a zpravodajský server Aktuálně.cz, výrazně zvětšil svůj vliv na české mediální scéně. Podnikateli nyní patří vydavatelství Economia, vydávající například Hospodářské noviny či týdeník Respekt.

Podle zdroje serveru iDnes.cz Bakala obešel poradenskou společnost Goetz Partners, která prodej Centra řídí, a spojil se přímo s americkým akcionářem. Tím je investiční fond Warburg Pincus. Jednání prý právě probíhají, v případě úspěchu by Bakala kromě českých aktivit holdingu získal i firmy skupiny na Slovensku, v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině.

Ještě před několika týdny se přitom zdálo, že Centrum se bude prodávat po částech. Goetz Partners rozeslala potenciálním zájemcům dopis dotazem, zda by měli zájem i v případě rozprodávání skupiny. Mezi oslovené patřili Ringier Axel Springer či Empresa Media Jaromíra Soukupa, miliardář Andrej Babiš nebo někdejší zakladatel Centrum.cz Ondřej Tomek.

Dřívější českou internetovou dvojku získal americký fond v roce 2007 za 100 milionů eur (2,6 miliardy korun). Kolik nyní nabízí Bakala, není jasné, podle zdrojů iDnes.cz loni fond požadoval dvě miliardy korun.

Vydavatelství Economia na internetu za svými konkurenty zaostává. Podle průzkumu NetMonitor navštívilo servery vydavatelství v lednu jen o něco více než 1,2 milionu unikátních uživatelů, což společnost řadí až na 18. místo mezi mediálními skupinami na českém trhu. Servery Centrum Holdings byly ve stejném období čtvrté s 3,8 milionu návštěvníků.

Centrum Holdings svým majitelům dlouhodobě prodělává. Podle posledních zveřejněných výsledků firma v roce 2010 vykázala ztrátu 27 milionů korun.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.