ČTÚ zvažuje měření signálu na kolejích | E15.cz

ČTÚ zvažuje měření signálu na kolejích

Vlak - ilustrační foto.
Vlak - ilustrační foto.
• 
ZDROJ: ctk
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Problém, který znají všichni cestující na železnici a nad kterým si zatím všechny zúčastněné strany myly ruce, se možná brzy dočká alespoň číselného vyjádření. Český telekomunikační úřad zvažuje, že bude měřit sílu signálu pro mobilní telefony na tratích. Cestující si totiž často stěžují na to, že při cestě vlakem mají nulový nebo slabý signál a nemohou si tak zavolat, natož se připojit k internetu.

„Cílem by bylo ověřit, jaká je úroveň kvality signálu všech tří mobilních operátorů na hlavních železničních koridorech, a o výsledcích tohoto případného měření informovat veřejnost,“ uvedl mluvčí úřadu Martin Drtina.

Kromě zveřejnění by ČTÚ údaje v budoucnu využil i ke kontrole operátorů, zda plní uložené plány pokrytí. Měření by mělo rozlousknout letitý spor Českých drah a operátorů. Dopravce tvrdí, že vinu nesou operátoři, neboť pokrytí signálem je nedostatečné, naopak operátoři říkají, že signál zeslabují skříně vlaků a pokovená okna.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.