Facebook po útoku na Novém Zélandu zpřísní pravidla živého vysílání | e15.cz

Facebook po útoku na Novém Zélandu zpřísní pravidla živého vysílání

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká společnost Facebook oznámila, že zpřísní pravidla ohledně používání funkce živého vysílání na stjnojmenné sociální síti. Firma zavádí politiku „one-strike“. Ta omezuje používání funkce pro uživatele, které v minulosti porušovali pravidla sociální sítě. O změnách v používání živého vysílání začala společnost uvažovat po březnových útocích na mešity na Novém Zélandu, při kterých zemřelo 50 osob. Pachatel Brenton Tarrant přenášel živě právě prostřednictvím funkce Live Stream na Facebooku celý průběh útoku. Informovala o tom agentura Reuters

Pokud se uživatel proviní proti pravidlům Facebooku, bude mu pozastavena možnost používání funkce živého vysílání na určité časové období. Zatím však nebylo specifikováno, jak dlouho by to mělo být, ani jaké přestupky musí uživatelé učinit, aby jim byla funkce živého vysílání pozastavena.

Společnost Facebook však uvedla, že během následujících týdnů budou tyto informace blíže specifikovány. 

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová nová pravidla vítá. „Rozhodnutí společnosti Facebook omezit živé vysílání je dobrým krokem, který omezuje používání aplikace jako nástroje pro teroristy,“ uvedla.

Facebook uvedl, že odstranil globálně 1,5 milionu videí, která obsahovalá záběry z útoku, během prvních 24 hodin po jejich výskytu. Ve svém blogu na konci března oznámil, že identifikoval více než 900 různých verzí videa.

„Je před námi ještě mnoho práce, ale jsem ráda, že Facebook podnikl další kroky, která učiní sociální média bezpečnější tím, že z nich odstraní obsah terorismu,“ řekla premiérka Ardernová.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah