Jobs.cz ode dneška patří Finům. Alma Media koupila LMC | E15.cz

Jobs.cz ode dneška patří Finům. Alma Media koupila LMC

ZDROJ: shutterstock

hop

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejsledovanější české pracovní portály jobs.cz a prace.cz změnily majitele. Od pondělka patří finské skupině Alma Media, která dokončila nákup dosavadního majitele, společnosti LMC s.r.o.

O dokončení transakce agenturu Reuters informoval viceprezident Alma Media Rauno Heinonen. Svůj úmysl koupit českou LMC už Alma Media oznámila 21. prosince. Detaily o ceně firma neprozradila.

Podle odborného serveru Lupa.cz byla cena 35,4 milionu eur splatných ihned a další 3,9 milionu euro, které budou vyplaceny podle výsledků LMC za rok 2012. Celková částka se tedy měla pohybovat v rozmezí 880 až 980 milionů korun.

Akvizice je v souladu se strategií Alma Media usilovat o růst v oblasti digitálních služeb a dále rozšiřovat své mezinárodní působení. LMC, která letos očekává meziroční nárůst tržeb o 25 procent na více než 400 milionů korun, se v rámci skupiny Alma Media stala součástí divize Marketplaces (on-line služby a řešení).

LMC byla založena prodávajícím Liborem Malým v roce 1996 a od té doby si na českém trhu drží vedoucí postavení. Vedle provozování dvou nejvýznamnějších pracovních portálů v ČR a jednoho na Slovensku (www.topjobs.sk) klientům poskytuje řešení pro správu získávání a výběru zaměstnanců LMC G2 a poradenství v personalistice a lidských zdrojích.

LMC má přibližně 25.000 registrovaných klientů a milion registrovaných uchazečů o zaměstnání. Zaměstnává zhruba 200 lidí, převážně v Praze. Akvizice prý nebude mít žádný dopad na zaměstnance LMC, ani na značky společnosti.

Finská Alma Media je mediální skupina, která zaměstnává asi 2800 zaměstnanců. Čisté tržby společnosti v roce 2010 dosáhly 311,4 milionu eur. Akcie Alma Media se obchodují na helsinské burze Nasdaq OMX.

Autor: hop

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah