Na trhu ICT posiluje Vydis | E15.cz

Na trhu ICT posiluje Vydis

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: vydis.cz

sal

Společnost Vydis, přední český dodavatel ICT řešení, úspěšně dokončila akvizici společností Cesa a Šindy. Vydis získal v obou společnostech odkupem od jejich zakladatelů a dosavadních majitelů stoprocentní podíly.

Obě akvizice byly plánovány už od roku 2010, kdy se majoritním vlastníkem Vydisu stal fond rozvojového kapitálu GPEF II spravovaný společností Genesis Capital.

„Akvizice vhodně doplňují současné zaměření Vydisu, čímž se otevírá prostor pro získání nových zakázek, a další posílení tržní pozice celého uskupení,“ vysvětlil důvod nákupu člen představenstva Vydisu a současně partner společnosti Genesis Capital Radan Hanzl. „Celé uskupení navíc bude těžit ze synergických efektů, které povedou ke snížení nákladů,“ doplnil.

Akvizicí firmy Cesta se pro Vydis rozšíří portfolio především o oblast instalace a servisu ICT infrastruktury, MaR a integrace HW/SW služeb. Nákupem Šindy Vydis prohloubí svou nabídku, zejména pokud jde o výstavbu a servis metalických sítí a outsourcing souvisejících služeb. Všechny tři společnosti zaměstnávají v současnosti kolem 330 lidí a jejich roční obrat se pohybuje okolo půl miliardy korun.

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.