Nordic Telecom ovládl operátora Libli | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nordic Telecom ovládl operátora Libli

hf

Skupina DRFG podnikatele Davida Rusňáka se dohodla s telekomunikační společností Nordic Telecom na převodu polovičního podílu ve firmě Libli. Ta poskytuje telekomunikační služby zejména na Moravě. „Tato transakce zapadá do strategie DRFG. Od začátku jsme plánovali, že Libli nebudeme dlouhodobě držet. Náš exitový horizont počítal s rokem 2021. K rychlejšímu postupu došlo díky oboustranně výhodné dohodě s naším partnerem Nordic Telecom,“ říká Roman Řezníček, ředitel telekomunikační divize DRFG.

Pro Nordic Telecom Holding, který polovinu akcií v Libli drží už od konce roku 2017, jde o logický krok. Stoprocentním ovládnutím dalšího operátora mimo jiné posílí svou pozici na telekomunikačním trhu před chystanou aukcí na čtvrtého mobilního operátora.

“Libli vnímáme jako dlouhodobou investici. Naším cílem je stát se do dvou let třetím největším poskytovatelem pevného internetu v Česku. V číslech to znamená pokrytí 1,3 milionu domácností a poskytování služeb 330 tisícům zákazníků,“ poznamenal k transakci Jan Čornej, výkonný ředitel Nordic Telecom. Cena transakce nebude po dohodě stran zveřejněna.

DRFG se chce nadále soustředit výhradně na rozvoj své strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group, která se zaměřuje na výstavbu a servis telekomunikačních sítí ve střední a západní Evropě

Rusňák prodává třetinu DRFG, jedním z kupců je bývalý top manažer Home Creditu
.

Autor: hf
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!