Poradenská firma RSM CZ koupila vývojáře mzdového softwaru Nugget SW | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Poradenská firma RSM CZ koupila vývojáře mzdového softwaru Nugget SW

Štěpán Kult

Štěpán Kult

Česká pobočka nadnárodní poradenské firmy RSM International, která se mimo jiné zabývá účetním a mzdovým poradenstvím, koupila společnost Nugget SW, která se specializuje na vývoj softwaru pro zpracování mezd a HR.

Nugget SW se díky spojení s větším hráčem dostane k zakázkám, na které by jinak nedosáhla. „Současná situace je taková, že vzhledem k probíhající globalizaci jsou velké firmy více úspěšné při výběrových řízeních, než společnosti malé a střední, mezi které Nugget SW patří,“ uvedl v tiskové zprávě Stanislav Hůla, ředitel a jeden ze zakladatelů firmy. 

Hodnotu transakce RSM odmítla uvést. V loňském roce měla  Nugget SW při tržbách přes 40 milionů korun. S čistým ziskem 1,8 milionu korun, jak uvádí účetní uzávěrka společnosti. 

Miliardová dohoda. Apple koupil většinu v modemové divizi Intelu

„Předpokládáme, že Nugget SW poroste spolu s námi a že ve mzdovém outsourcingu budeme spolupracovat. Navíc je pro nás zajímavé, že Nugget SW vlastní mzdový software, což je něco co jsme zatím klientům nemohli nabídnout,” řekla pro E15 předsedkyně představenstva a řídící partnerka RSM CZ Monika Marečková. 

Poptávka po mzdovém outsourcingu v posledních letech podle Marečkové meziročně roste přibližně o 20 procent. „V posledních měsících evidujeme dokonce i několik poptávek týdně. Při stávající velmi nízké nezaměstnanosti řada firem vidí outsourcing jako řešení, aby  nemusela shánět vlastní kapacity,“ dodala Marečková.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!