Samsungu se v Česku daří. Zvyšuje tržby i zisk | E15.cz

Samsungu se v Česku daří. Zvyšuje tržby i zisk

Samsungu se v Česku daří. Zvyšuje tržby i zisk
Samsung Galaxy S4
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Daniel Novák

Jihokorejskému výrobci elektroniky Samsung se loni v Česku dařilo. Tržby firmy vzrostly o 30 procent na 11,3 miliardy korun. Provozní zisk společnosti vyskočil dokonce o 73 procent na zhruba 296 milionů korun, vyplývá ze zjištění serveru E15.cz.

„V oblasti mobilních komunikací společnost Samsung upevnila svoje vedoucí postavení na trhu napříč celý sortimentem. Zejména došlo k výraznému meziročnímu prodejnímu nárůstu v kategorii takzvaných chytrých telefonů,“ uvedl jednatel tuzemského Samsungu Sungsu Kim ve výroční zprávě firmy.

Vedle telefonů Samsung produkuje také například bílou techniku typu ledniček nebo praček. „Očekáváme, že se v letech 2013 až 2015 Samsung bílá technika stane hráčem č. 1 v rámci evropského regionu včetně České a Slovenské republiky,“ doplnil šéf českého Samsungu. Silné postavení má firma také například v prodeji televizorů.

Podíl obchodní marže na celkových tržbách Samsungu se v Česku zvýšil ze 16 na loňských 18 procent. Poměr provozního výsledku k výnosům společnost zvýšila ze dvou na 2,6 procenta.

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů na světě. Podniku se daří i na úrovni celé skupiny. V prvním čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 42 procent na rekordních 7,2 bilionu wonů, což je asi 128 miliard korun.

Téměř polovina všech prodaných televizorů má značku Samsung nebo LG

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!