Savovova Mladá fronta se bude dražit v elektronické aukci. Vyvolávací cena je 36 milionů | E15.cz

Savovova Mladá fronta se bude dražit v elektronické aukci. Vyvolávací cena je 36 milionů

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vydavatelství Mladá fronta se bude prodávat formou elektronické aukce, oznámil mediální dům, který insolvenční soud poslal v květnu do konkurzu. Zájemci o vydavatelství se budou moci registrovat do 2. září, kdy bude i samotná dražba. Vyvolávací cena je na základě posudku 36 milionů korun, minimální příhoz pak 100 tisíc korun. 

„Jedná se o významné, pozitivní rozhodnutí, vyplývající z jednání se všemi zainteresovanými stranami,“ uvedl generální ředitel vydavatelství Karel Novotný. Aukci bude předcházet možnost hloubkové kontroly stavu podniku od 20. do 31. srpna.

Elektronickou aukci a aktivní oslovování potenciálních zájemců zajistí společnost Gaute.

Mladá fronta vydává ekonomický týdeník Euro a další časopisy i knihy. V insolvenčním řízení se s pohledávkami přihlásilo více než 400 věřitelů, kteří žádají přibližně 400 milionů korun. Zástupci Mladé fronty navrhovali reorganizaci společnosti, insolvenční správkyně i přes vyhlášení konkurzu uvedla, že chce zachovat provoz vydavatelství.

Majitelem vydavatelství je podnikatel František Savov, který žije v Londýně a v ČR je obviněn v kauze daňových podvodů. Loni v prosinci v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV řekl, že do Česka by se rád vrátil, ale má obavy, že mu nebude umožněn spravedlivý proces.

 

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah