Seznam buduje nové sídlo. Přestěhuje se na podzim | E15.cz

Seznam buduje nové sídlo. Přestěhuje se na podzim

Jan Sedlák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk Seznamu v loňském roce překonal hranici miliardy korun. Firma se ze současných nevyhovujících prostor přestěhuje do nové budovy hned vedlé té stávající.

Největší tuzemská internetová firma Seznam.cz bude od podzimu bydlet v novém. Podle informací Živě.cz a E15.cz se značná část pražských zaměstnanců přestěhuje do vznikající šestipatrové budovy na pražském Smíchově. Část současných prostor Seznamu zůstane.

Seznam v současné době sídlí v Paláci Křižík na Radlické ulici, kde několikapatrové prostory sdílí s dalšími nájemníky, například českou pobočkou Skypu a eBaye. Velikost a rozložení současných kanceláří ale firmě dlouhodobě nevyhovuje. Nová budova, kterou Seznam až na dva obchody obsadí celou, se nachází na stejné ulici a od současných prostor jí dělí jenom jedna stavba. Prostory by měly pojmout kolem 600 lidí. Součástí komplexu bude také jedno nadzemní a čtyři podzemí podlaží, které budou sloužit jako garáže.

Horolezecká stěna a nabíječka elektromobilů

Seznam se ale nepřesune úplně celý, 600 míst i tak není dost. „Původně jsme se měli přestěhovat kompletně do nové budovy, ale rosteme tak rychle, že nám kapacitně nebude stačit,“ řekla Živě.cz a E15.cz Irena Zatloukalová ze Seznamu. Palác Křižík 2, jak se nové budově říká, bude se současným sídlem propojen průchody a bude jednoduché se mezi kancelářemi pohybovat.

Česká internetová jednička nebude Palác Křižík 2 vlastnit, opět si ho bude pouze pronajímat. Firma se ale bude podílet na nákladech. „Nová budova stojí vlastníka (tedy Palác Křižík) několik stovek milionů korun, část z investice nese na sobě Seznam.cz, zejména tu, která se týká vnitřního vybavení či kompletně celého vybavení přízemí s naší vlastní recepcí,“ uvedla Zatloukalová.

I když Seznam nebude vlastníkem, do celého projektu přímo promlouvá a podílí se na jeho koncepci a realizaci. Společnost si chce celé sídlo přizpůsobit svým představám a výrazně si od současnosti polepšit. „Bude to rozhodně posun na vyšší standard, než máme doposud,“ míní Zatloukalová. „A bude to odpovídat situaci a investicím pro 600 lidí, ne pro 30.“ Dominantním prvkem má být velkolepá recepce a zasedací místnost v přízemí. V současných prostorách to nemá Seznam vyřešené úplně nejlépe. V přízemí je recepce správce budovy a recepce Seznamu až v patře čtvrtém.

Vizualizace nových prostor. Podoba ještě není kompletní, ale plány má firma nemalé. Autor: Jan Sedlak

Prostory mají být zařízeny v současném trendu kanceláří technologických společností. Seznam plánuje vybudovat tři velké odpočinkové terasy, horolezeckou stěnu, posilovnu, uzamykatelné kóje na kola, nabíjecí stanice pro elektromobily a další. Jde také o určitou rivalitu s českou pobočkou Googlu, která v listopadu v rámci oslav pátého výročí v Česku otevřela rovněž na Smíchově menší Googleplex. „Osobně si myslím, že budeme rozhodně víc cool,“ dodala Zatloukalová.

Internetový obr poroste také v Brně, kde sídlí vývojový tým většiny hlavních produktů Seznamu. V kancelářském komplexu Brno Business Park si Seznam k současnému patru a půl chce pronajmout místo další. V Brně mimochodem .

Seznamu se daří. Firma koncem loňského roku oznámila, že poprvé v historii dosáhla čistého zisku přes 1 miliardu korun při příjmech 2,5 miliardy. Má 950 zaměstnanců a letos jich plánuje příjmout další desítky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah