Soud zrušil zákaz prodeje tabletů Galaxy Tab 10.1 v USA | E15.cz

Soud zrušil zákaz prodeje tabletů Galaxy Tab 10.1 v USA

Samsung dle jihokorejského soudu neokopíroval iPhone
Samsung dle jihokorejského soudu neokopíroval iPhone
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký soud zrušil prozatímní zákaz prodeje tabletů Galaxy Tab 10.1 jihokorejské společnosti Samsung ve Spojených státech, který v červnu v rámci patentového sporu prosadil americký konkurent Apple. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Samsung navíc podal žalobu, podle které nový telefon iPhone 5 společnosti Apple porušuje některé jeho patenty.

Galaxy 10.1 je sice starší model, rozhodnutí by ale i tak mohlo pomoci podpořit prodej společnosti Samsung v době blížící se vánoční sezony. „Jsme potěšeni krokem soudu, který dává za pravdu našemu názoru, že nedošlo k žádnému porušení designového patentu Applu,“ uvedl Samsung.

Apple a Samsung vedou od loňského dubna řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými mobilními telefony a počítačovými tablety. Právní bitvu odstartovala společnost Apple, když obvinila Samsung, že „otrocky“ kopíruje její přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami na Apple.

Minulý měsíc rozhodl soud ve Spojených státech, že Samsung musí Applu zaplatit odškodné 1,05 miliardy dolarů (20 miliard Kč) za zneužití patentů k telefonům iPhone a tabletům iPad.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah