Start prodeje nového iPadu Češi odzívali | E15.cz

Start prodeje nového iPadu Češi odzívali

nos

Společnost Apple dnes na českém trhu začala prodávat svou novinku tablet iPad 3. Oproti obrovskému zájmu, ktrerý o nový tablet projevili lidé v USA či Austrálii, byl v Česku zájem minimální. Před obchody Apple v Praze čekalo ráno na novinku jen pár nadšenců.

Apple dnes výrobek začal nabízet od rána ve svém internetovém obchodě a od deseti hodin dopoledne u pěti certifikovaných prodejců a v dalších velkých internetových obchodech. Doporučená cena pro Česko se pohybuje od 12 290 korun za 16 GB verzi s Wi-Fi, až po 19 890 korun za verzi s pamětí 64 GB a rychlým mobilním připojením.

Jaký byl zájem o nový iPad v Praze, těsně před zahájením prodeje:

Nový iPad se začíná prodávat v Česku, startuje na 12 290 Kč

S malým zájmem Čechů o novinku ostře kontrastuje obrovská poptávka Američanů. Ti na své vysněné zařízení čekali před týdnem ve dlouhých frontách. Apple zahájil prodej nového iPadu v prvních 11 zemích minulý pátek a do pondělka prodal tři miliony zařízení, což je dosud nejrychlejší start prodeje iPadů. Ve Spojených státech stojí 499 dolarů, tedy zhruba 9290 korun.

V USA zájemci o novinku před obchodem nocovali

Obchod Applu na Manhattanu v obležení zákazníkůObchod Applu na Manhattanu v obležení zákazníkůAutor: čtk

Fronty na nový iPad před týdnem v Japonsku a Singapuru

Tablet iPad má na českém trhu vedoucí postavení, podle odhadů se na něj v budoucnu zřejmě budou dotahovat tablety s operačním systémem Android.

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!