Start prodeje nového iPadu Češi odzívali | E15.cz

Start prodeje nového iPadu Češi odzívali

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Apple dnes na českém trhu začala prodávat svou novinku tablet iPad 3. Oproti obrovskému zájmu, ktrerý o nový tablet projevili lidé v USA či Austrálii, byl v Česku zájem minimální. Před obchody Apple v Praze čekalo ráno na novinku jen pár nadšenců.

Apple dnes výrobek začal nabízet od rána ve svém internetovém obchodě a od deseti hodin dopoledne u pěti certifikovaných prodejců a v dalších velkých internetových obchodech. Doporučená cena pro Česko se pohybuje od 12 290 korun za 16 GB verzi s Wi-Fi, až po 19 890 korun za verzi s pamětí 64 GB a rychlým mobilním připojením.

Jaký byl zájem o nový iPad v Praze, těsně před zahájením prodeje:

S malým zájmem Čechů o novinku ostře kontrastuje obrovská poptávka Američanů. Ti na své vysněné zařízení čekali před týdnem ve dlouhých frontách. Apple zahájil prodej nového iPadu v prvních 11 zemích minulý pátek a do pondělka prodal tři miliony zařízení, což je dosud nejrychlejší start prodeje iPadů. Ve Spojených státech stojí 499 dolarů, tedy zhruba 9290 korun.

V USA zájemci o novinku před obchodem nocovali

Obchod Applu na Manhattanu v obležení zákazníků Autor: ctk

Fronty na nový iPad před týdnem v Japonsku a Singapuru

Tablet iPad má na českém trhu vedoucí postavení, podle odhadů se na něj v budoucnu zřejmě budou dotahovat tablety s operačním systémem Android.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah