Telecom Italia zruší tisíce míst. Snaží se snížit dluh | E15.cz

Telecom Italia zruší tisíce míst. Snaží se snížit dluh

Telecom Italia má dluh 23 miliard eur
Telecom Italia má dluh 23 miliard eur
• 
ZDROJ: Piergiuliano Chesi, Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Italský mobilní operátor Telecom Italia (TIM) zruší do roku 2030 přibližně 9 tisíc pracovních míst, což představuje zhruba pětinu jeho italské pracovní síly. S odvoláním na nový obchodní plán, který dnes podnik zveřejnil, o tom informovala agentura Bloomberg.

Škrty pracovních pozic budou podle mluvčího společnosti zahrnovat plánované i dobrovolné odchody, včetně nástupů do penze. Firma, která je nástupcem někdejšího národního telefonního monopolu, se podle něj snaží zeštíhlit svou strukturu.

Nový obchodní plán dále počítá s oddělením domácí pevné přístupové sítě a divize Sparkle, pod niž spadají podmořské kabely, do samostatné společnosti NetCo. TIM tíží čistý dluh, podle Bloombergu zhruba 23 miliard eur. Nově vzniklá společnost by měla převzít dluh 11 miliard eur.

Mobilní operátor počítá s tím, že se mu tímto krokem a dalšími transakcemi, jako je prodej menšinového podílu v nově vytvořené jednotce podnikových služeb, podaří snížit čistý dluh pod pět miliard eur, napsala agentura Reuters.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery