Telefónica je krok od převzetí německé E-Plus, zvýšila nabídku na 8,5 miliardy eur | E15.cz

Telefónica je krok od převzetí německé E-Plus, zvýšila nabídku na 8,5 miliardy eur

Telefónica
Telefónica
• 
ZDROJ: Euro, Jan Rasch

pav, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Španělská telekomunikační skupina Telefónica zvýšila svoji nabídku na koupi německého mobilního operátora E-Plus od nizozemské telekomunikační společnosti KPN na 8,55 miliardy eur (219,6 miliardy korun) z předchozích 8,1 miliardy eur.

S novou nabídkou souhlasí i firma América Móvil mexického miliardáře Carlose Slima, která na počátku tohoto měsíce učinila nabídku na převzetí zbývajícího 70procentního podílu v KPN. Oznámila to nizozemská společnost v dnešním prohlášení.

Telefónica koupi E-Plus oznámila letos v červenci a plánuje sloučit E-Plus se svými německými aktivitami O2, čímž vznikne největší mobilní operátor v Německu podle počtu klientů. Její plány však zkomplikovala América Móvil, podle které byla nabídka příliš nízká a hrozilo, že dohodou zablokuje.

„Díky zlepšení podmínek América Móvil poskytla neodvolatelný závazek, že bude hlasovat na mimořádné valné hromadě svolané v souvislosti s prodejem E-Plus ve prospěch navržené transakce,“ citovala agentura Reuters prohlášení KPN.

Autor: pav, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.