Time Warner vzrostl zisk o více než 40 procent, k úspěchu pomohl Sebevražedný oddíl | E15.cz

Time Warner vzrostl zisk o více než 40 procent, k úspěchu pomohl Sebevražedný oddíl

ČTK

Americké mediální společnosti Time Warner vzrostl ve třetím čtvrtletí zisk i příjmy díky úspěchu nového filmu Sebevražedný oddíl. Čistý zisk se zvýšil o 41,3 procenta na 1,47 miliardy dolarů (35,8 miliardy korun), uvedla společnost. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova a minulý měsíc uvedla, že se dohodla na svém převzetí telekomunikační firmou AT&T.

Zisk na akcii činil 1,86 dolaru a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 1,55 dolaru na akcii. Příjmy stouply o 9,2 procenta na 7,17 miliardy dolarů a rovněž byly vyšší, než čekali analytici.

Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Networks a filmové studio Warner Bros. Příjmy divize Warner Bros, která je největší divizí, stouply o 6,7 procenta na 3,4 miliardy dolarů. Příjmy divize HBO vzrostly o 4,3 procenta na 1,43 miliardy dolarů.

Češi objevují kouzlo legálního sledování filmů na internetu, na trhu se objeví další hráč


Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice, již dříve uvedla, že ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila hospodaření.

Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) se více než zdvojnásobil na 18 milionů dolarů (téměř 450 milionů korun) z 8,4 milionu dolarů před rokem. Celkové výnosy stouply o osm procent na 126,7 milionu dolarů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!