ÚOHS povolil prodej TV Barrandov podnikateli Soukupovi | E15.cz

ÚOHS povolil prodej TV Barrandov podnikateli Soukupovi

Jaromír Soukup
Jaromír Soukup
• 

ČTK, čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej TV Barrandov společnosti Empresa Media, kterou ovládá podnikatel Jaromír Soukup. Rozhodnutí je pravomocné. Informaci potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda.

ÚOHS vydal rozhodnutí ve zjednodušeném řízení. „Převzetí nabývané společnosti nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl Švanda. ÚOHS se ve správním řízení zabýval oblastí provozování televizního vysílání a poskytování prostoru pro televizní reklamu.

Empresa Media se dohodla na odkoupení 99,7 procenta akcií společnosti Barrandov Televizní Studio, která provozuje celoplošnou TV Barrandov, se společností Moravia Steel podnikatele Tomáše Chrenka.

Televize Barrandov začala vysílat v roce 2009 se zaměřením na dětské pořady a nostalgické filmy. Předloni dosáhla zhruba pětiprocentního podílu na sledovanosti, čímž se po České televizi, TV Nova a FTV Prima stala čtvrtou nejsledovanější televizí na trhu. Dlouhodobě však balancuje ve ztrátě, která se ale postupně snižuje. Předloni stanice prodělala 181 milionů korun, v roce 2010 to bylo 334 milionů korun. Od roku 2009 její celková ztráta dosáhla více než miliardy korun. Empresa Media televizi vlastní od loňského září.

Vydavatelství Empresa Media nedávno dokončilo také akvizici produkční společnosti Real TV, která se soustředí na vývoj a výrobu televizních a rozhlasových pořadů. Real TV se má stát klíčovým pilířem výroby TV Barrandov. Real TV dodává na klíč pořady především pro TV Prima a také pro Barrandov. Jde například o Top star magazín, Jak se staví sen, Přes nový práh, Jste to, co jíte nebo Hledá se táta.

:

Autor: ČTK, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah