V únoru spustí celodenní provoz další regionální televize | E15.cz

V únoru spustí celodenní provoz další regionální televize

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poté, co nedávno v rámci třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3) začaly vysílat pražská TV Metropol a západočeská TV ZAK, spouští od 1. února celodenní pozemní vysílání v Libereckém a Královéhradeckém kraji regionální televize Genus. Nový program Genus Plus doplní celoplošné vysílání televizní stanice Prima LOVE, rozhlasové stanice Proglas, středočeské regionální TV Metropol a západočeské regionální TV ZAK, které již v MUX 3 vysílají.

Vstup do třetího multiplexu umožní televizi Genus rozšířit stávající časově omezený program vysílaný pouze v čase od 17:40 do 18:00 v rámci stanice Prima na čtyřiadvacetihodinový program, který bude šířen z vysílačů Ještěd a Černá hora. Už dnes začal Genus Plus vysílat 30minutovou smyčku, která bude několikrát denně aktualizována. Premiérové vysílání pak zahájí televize ve středu.

„Vysílání na 60. kanále třetího multiplexu nám zajišťuje vysoké pokrytí kvalitním televizním signálem nejen v Libereckém a Královéhradeckém kraji. Vysílání je tak dostupné pro velký počet televizních diváků,“ sdělila ředitelka Genus TV Alena Roubalová. Nový program bude dostupný divákům nejen v kraji Libereckém, ale i v krajích Královéhradeckém a částečně Středočeském, v regionech měst Mladá Boleslav, Nymburk, Poděbrady a Kolín a bude ho tak mít možnost sledovat zhruba 1,5 milionu diváků.

„Naši diváci se mohou těšit na zpravodajství, publicistiku, lifestylové magazíny, kontaktní pořady a další formáty, pro jejichž odvysílání jsme dosud neměli dostatek prostoru,“ dodala Roubalová. Součástí programu bude podle ní průběžně aktualizovaný zpravodajský servis, v tradičním čase 17:40 se bude vysílat hlavní zpravodajská relace se zažitým názvem Minuty regionu. „Do vysílání se dostanou i celé záznamy akcí, aby si divák udělal vlastní představu a nebyl odkázán pouze na žurnalistickou zkratku,“ dodala ředitelka televize.

Ke vstupu nové regionální televize do třetího multiplexu přispěly podle mluvčího firmy Kamila Chalupy změny v produktové nabídce provozovatele multiplexu, společnosti Czech Digital Group (CDG), především nový regionální koncept. Nové produktové portfolio umožňuje vysílání i menším subjektům, pro které bylo dříve pozemní vysílání příliš drahé.

První stanicí, která začala svůj regionální program šířit v pozemním vysílání, je TV Metropol, jejíž vysílání bylo zahájeno v Praze a Středočeském kraji v srpnu 2011. Další, kdo se k 15. lednu 2012 připojil k regionálnímu vysílání ve třetím multiplexu, byla i západočeská TV ZAK.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah