Vlastník Novy se vyhoupl do zisku 8,9 milionů dolarů | E15.cz

Vlastník Novy se vyhoupl do zisku 8,9 milionů dolarů

Vývoj akcií za posledních šest měsíců
Vývoj akcií za posledních šest měsíců
• 
ZDROJ: salava@mf.cz

ČTK, sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) se ve třetím čtvrtletí přehoupla do základního provozního zisku 8,9 milionu dolaru (159 milionů korun) z loňské ztráty 4,5 milionu dolarů. Vlastník televize Nova a dalších stanic ve střední a východní Evropě dnes sdělil, že jeho tržby vzrostly o 23 procent na 165,5 milionu dolarů.

Tržby z televizního vysílání CME v České republice ve třetím čtvrtletí vzrostly proti loňsku o zhruba osm milionů dolarů na 55,3 milionu dolarů a byly nadále s přehledem nejvyšší ze všech zemí, kde CME působí. Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) z českého vysílání stoupl o téměř 50 procent na 21,1 milionu dolarů.

Celé skupině vzrostl OIBDA za devět měsíců dvojnásobně na 85,8 milionu dolarů a tržby narostly o 23 procent na 587,9 milionu dolarů. Šéf CME Adrian Sarbu uvedl, že firma pro celý rok čeká tržby 850 milionů dolarů a zisk OIBDA 166 milionů dolarů.

Proti červencovému odhadu se výhled tržeb zlepšil o téměř 20 milionů dolarů. Sarbu uvedl, že trhy televizní reklamy, kde CME působí, zaznamenávají „smíšené oživení“.

Na standardní provozní úrovni utrpěla CME v posledním čtvrtletí ztrátu 12,9 milionu dolarů, která byla proti loňsku zhruba poloviční. Za devět měsíců ztráta činila 18,9 milionu, zhruba tolik jako ve stejném období loni.

Analytiky J&T Banky pozitivně překvapil zejména zisk před odpisy EBITDA na úrovni 8,9 milionu dolarů, ale také tržby z reklamy (zejména v Česku a v Bulharsku) a tržby v segmentu MediaPro (výroba filmu).

Také Tomáš Tomčány z Patrie hodnotí výsledky mírně pozitivně. Jsou však podle něj už částečně započteny do ceny akcií a reakce trhu proto může být utlumená.

CME působí v šesti zemích střední a východní Evropy. Kromě České republiky (TV ova, Nova Cinema, Nova Sport a MTV Czech) má televizní stanice na Slovensku (TV Markíza a Doma), v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV, Doma a Nova World), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, PRO TV Chisinau, Sport.ro a MTV Romania) a Slovinsku (POP TV, Kanal A a POP Brio).

S akciemi CME se obchoduje na burze v New Yorku a na pražské burze cenných papírů.

Vývoj akcií CETV na pražšké burze za posledních šest měsíců

Vývoj akcií za posledních šest měsíců Autor: salava@mf.cz

Akcie CETV online sledujte

Autor: ČTK, sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah