Zájem o PC klesá, za to tablety stále rostou | E15.cz

Zájem o PC klesá, za to tablety stále rostou

Zájem o PC klesá, za to tablety stále rostou
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Daniel Karchňák

pav

Celosvětové dodávky osobních počítačů v letošním roce klesnou téměř o deset procent na 315,4 milionu přístrojů kvůli přechodu spotřebitelů k mobilním zařízením. Dodávky tabletů by se naopak měly zvýšit o téměř 58 procent na 227,4 milionu kusů. Ve svém výhledu to představila společnost IDC.

Společnost IDC nicméně odhad dodávek tabletů mírně snížila z původně předpokládaných 229,3 milionu. Tablety se totiž musejí vyrovnávat s konkurencí ze strany chytrých telefonů s velkou obrazovkou.

Pokles PR ve vyspělém i rozvojovém světě

Poptávka po osobních počítačích letos podle IDC výrazně klesne nejen ve vyspělých zemích, ale také na rozvíjejících se trzích. Firma předpokládá, že pokles dodávek osobních počítačů bude pokračovat také v příštím roce. Později však čeká určité oživení poptávky. V roce 2017 by tak dodávky měly dosáhnout téměř 320 milionů kusů.

Poptávka po osobních počítačích nyní klesá rovněž v České republice. Podle dřívějších údajů IDC se počet nových osobních počítačů dodaných na český trh ve druhém čtvrtletí meziročně snížil o 6,4 procenta na 188 tisíc přístrojů.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!