Zisk Thomson Reuters klesl o šest procent, může za to příprava na prodej datové divize | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zisk Thomson Reuters klesl o šest procent, může za to příprava na prodej datové divize

Zisk Thomson Reuters klesl o šest procent, může za to příprava na prodej datové divize
Thomson Reuters
• 
ZDROJ: Thomson Reuters

ČTK

Provozní zisk zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters klesl ve druhém čtvrtletí o šest procent na 204 milionů dolarů (4,5 miliardy korun). Důvodem byly převážně náklady a investice před plánovaným prodejem divize Financial & Risk firmě Blackstone. Příjmy se naopak zvýšily.

Příjmy stouply o 2,3 procenta na 1,31 miliardy dolarů a byly v souladu s očekáváním analytiků. Zisk na akcii bez mimořádných položek však zaostal za očekáváním. Hrubý provozní zisk (EBITDA) se snížil o osm procent na 348 milionů dolarů.

Thomson Reuters se v lednu dohodl na prodeji většinového podílu ve své hlavní divizi Financial & Risk, která prodává data a zprávy primárně zákazníkům z finančního sektoru, investiční skupině Blackstone za zhruba 17 miliard dolarů. Dohoda by měla být dokončena ve čtvrtletí.

Skupina Blackstone kupuje většinový podíl v hlavní divizi Thomson Reuters

Ze celý letošní rok mají příjmy při konstantních směnných kurzech růst jednociferným procentním tempem. Očištěný EBITDA se má pohybovat v rozmezí 1,2 až 1,3 miliardy dolarů.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí britské tiskové agentury Reuters. Více než 63procentní podíl v Thomson Reuters drží kanadská rodina Thomsonových, a to prostřednictvím společnosti Woodbridge. S akciemi Thomson Reuters se obchoduje na burzách v New Yorku a Torontu. Hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou firmy Bloomberg a Dow Jones.

Největší slabinou bezpečnosti na internetu je stále uživatel, říká expert na umělou inteligenci

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!