Tesla v krizi. Výrobce elektrických aut vykázal rekordní ztrátu | E15.cz

Tesla v krizi. Výrobce elektrických aut vykázal rekordní ztrátu

ČTK

Americký výrobce elektrických aut Tesla vykázal ve třetím čtvrtletí rekordní ztrátu 619,4 milionu dolarů (13,6 miliardy korun). Mohou za to vyšší výdaje na výrobu cenově dostupnějšího sedanu Model 3. Firma současně v dnešním prohlášení potvrdila, že se jí nepodařilo splnit plánovanou produkci Modelu 3 a ve čtvrtletí vyrobila jen 260 těchto vozů místo plánovaných 1500 vozů.

Loni ve třetím čtvrtletí firma vykázala zisk 21,9 milionu dolarů. Příjmy Tesly ve třetím čtvrtletí vzrostly o 30 procent na 2,98 miliardy dolarů.

Společnost již minulý měsíc uvedla, že její dodávky vozů na trh stouply o 4,5 procenta na rekordních 26 150 vozů. Firma však současně upozornila, že má problémy s plánovaným navýšením výroby nejnovějšího sedanu Model 3.

Daimler vyzývá Teslu. Spustil výrobu vlastního elektrického náklaďáku

V současnosti je na čekací listině na Model 3 více než 500 000 zájemců. Tesla původně plánovala, že dokonce letošního roku zvýší výrobu Modelu 3 na 5000 vozů týdne a v příštím roce na dvojnásobek. Nyní však uvedla, že se jí podaří navýšit výrobu na 5000 týdně do konce prvního čtvrtletí příštího roku, napsala agentura Reuters.

Tesla bude vyrábět v Číně, jako první automobilka bude mít závod ve výlučném vlastnictví

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!