V Praze je nedostatek nových bytů: investory lákají horská střediska

Aldrov Apartments & Resort

Aldrov Apartments & Resort Zdroj: CRESCON

Výstavbu developerských projektů v Praze brzdí zdlouhavé stavební řízení. Nových bytů je nedostatek a rezidenční trh nedokáže uspokojit zájemce o vlastní bydlení ani investory. Ti tak obrací svou pozornost na apartmány v horských střediscích.

Pozornost investorů se obrací na horská střediska

Pořízení nemovitosti na budoucí pronájem představuje lepší zhodnocení financí než zisk ze spořicího účtu nebo státních dluhopisů: patří totiž mezi investice s až 5% roční návratností. Zájem o investiční byty tak stále roste a jejich podíl v některých developerských projektech dosahuje až 40 %. Vlivem zdlouhavého povolovacího procesu a nedostatku stavebních pozemků se však snižuje počet nových bytů, které jsou pro investory atraktivní. Ti proto začínají vyhledávat příležitosti mimo pražský trh, např. v horských střediscích. „Horské apartmány v resortu AldrovApartments & Resort plní dvě základní funkce: rekreační a investiční. Jejich majitelé zde mohou strávit příjemnou dovolenou a následně je pronajmout a rychleji tak splatit hypotéku nebo uspořené peníze dále investovat. Kompletní servis i s pronájmem nemovitosti jim navíc obstará hotelová služba, nemusí se tedy již o nic starat,říká Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

  Aldrov Apartments & ResortAldrov Apartments & Resort | CRESCON

Horské apartmány: bezstarostná investice se zajímavým zhodnocením

Jednotlivé apartmány vAldrov Apartments & Resort jsou určené na prodej do osobního vlastnictví a k následnému rekreačnímu bydlení a pronájmu. „Komerční pronájem apartmánů v době, kdy je majitelé nebudou využívat, s sebou přinese stabilní výnos, který se bude pohybovat kolem 4 % po odpočtu provozních nákladů a před zdaněním. Lepší představu si mohou zájemci o koupi udělat na základě výpočtu na webu projektu,“ vysvětluje Jan Jerie. Kupující tak zcela pokryje splátky hypotéky a o pronájem a správu nemovitosti se mu postará hotelová služba. Na rozdíl od koupě investičního bytu v Praze, tak nebude muset osobně řešit jeho zařizování, inzerci, úklid, ubytovávání hostů nebo drobné opravy, které bývají s pronajímáním bytů spojené.

  Aldrov Apartments & ResortAldrov Apartments & Resort | CRESCON

Luxusní resort s hotelovým servisem

Aldrov Apartments & Resort, který vyroste v lokalitě obce Vítkovice blízko Špindlerova Mlýna, představuje luxusní rezidenční areál s hotelovým servisem. V osmi z celkem dvanácti horských chat bude rozmístěno 139 plně vybavených apartmánů v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech do 120 m2. Další budovy budou vyčleněny pro hotelový servis včetně služby concierge, pekárnu, prodejnu lokálních potravin, restauraci s vinným barem, půjčovnu zimního vybavení, horských kol a elektrokol, stylovou krkonošskou hospodu nebo wellness s řadou relaxačních procedur. Majitelé apartmánů a hosté budou moci využít i lanový hrad, sportovní hřiště, lezeckou stěnu nebo venkovní cvičiště jógy.