Apolinář získal gynekologický 3D přístroj za více než dva miliony | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Apolinář získal gynekologický 3D přístroj za více než dva miliony

hf

Každý rok podstoupí málo invazivní operaci na gynekologicko-porodnické klinice U Apolináře více než dva tisíce žen. Nově se náročnější případy budou operovat laparoskopicky pomocí 3D zobrazení. Přístroj zakoupila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze za zhruba 2,2 miliony korun.

 

"Koncentrují se nám zde komplikované případy z celé republiky a trojrozměrné zobrazení dává operatérovi lepší přehled o situaci, pro pacientku je tedy taková operace bezpečnější," říká Michal Mára, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení kliniky U Apolináře a světově uznávaný odborník na léčbu myomů.

Apolinář je tak jediným místem v Praze a širokém okolí, kde se provádí gynekologické operace s použitím 3D technologií. Velkou část peněz, které jsou na nákup technologicky vyspělých přístrojů potřeba, získává nemocnice s pomocí nadačního fondu Apolena.

"Technologie jsou dnes zase mnohem dál. Rádi bychom pro endoskopické sály U Apolináře zakoupili 4K laparoskop v ceně tři miliony korun," přibližuje další plány Petra Horáková Krištofová z Apoleny.

Ludvíkovy sliby ženou zdravotnictví do minusu

Autor: hf
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!