Babiš potvrdil, že odstoupí, když evidence tržeb nebude fungovat | E15.cz

Babiš potvrdil, že odstoupí, když evidence tržeb nebude fungovat

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš potvrdil, že rezignuje, pokud nebude fungovat elektronická evidence tržeb, kterou koalice prosazuje jako jednu ze svých vlajkových lodí. Kdyby nefungovala, odešel by prý po výzvě koalice. Řekl to před zasedáním koaliční rady.

„Já, určitě jsem se vyjádřil, že pokud elektronická evidence tržeb nebude fungovat, tak jsem řekl ano, že rezignuju. Tak nechť mi koalice určí, jak dlouho to nemá fungovat a já potom, když mě vyzvou, tak rezignuju,“ uvedl ministr financí. O Babišově slibu případné rezignace v neděli v České televizi hovořil vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek. „Jsem zvědav na ministra financí, který na koaliční radě řekl, že v případě, že to nebude fungovat, tak za to ručí hlavou,“ poznamenal.

Podle ministerstva financí má elektronická evidence tržeb začít fungovat od poloviny příštího roku. Vláda si od ní slibuje omezení šedé ekonomiky daňových úniků. Podle Babiše má také narovnat podmínky mezi podnikateli, kteří platí daně, a těmi, kteří je neplatí.

Zavedení elektronické evidence tržeb by se mělo od počátku týkat restaurací, hotelů a stravovacích služeb, zhruba 60 tisíc podnikatelů. O čtvrtletí později by měly tržby evidovat i firmy z oboru velkoobchodu a maloobchodu, tedy dalších zhruba 250 tisíc podnikatelů. O rozšíření systému na další odvětví by měla rozhodnout následně vláda.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video