Babiš řeší střet zájmu. Explosii převedl na ministerstvo průmyslu | E15.cz

Babiš řeší střet zájmu. Explosii převedl na ministerstvo průmyslu

Babiš řeší střet zájmu. Explosii převedl na ministerstvo průmyslu
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Vláda dnes převedla pardubickou společnost Explosia pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Za výrobce trhavin a střeliva dosud zodpovídalo ministerstvo financí, jehož šéfa a podnikatele Andreje Babiše pojí s Explosií obchodní zájmy.

Informaci potvrdil právě ministr financí Andrej Babiš. Ten již dříve deklaroval, že se o přesun správy firmy bude snažit. Společnost je totiž závislá na dodávkách surovin od chemičky Synthesia, kterou ovládá Babišův Agrofert. Ministr připouštěl, že šlo o střet zájmů.

Explosia je od roku 2002 akciovou společností státu. Předtím patřila právě Agrofertu. Ještě před pádem vlády Petra Nečase ministerstvo financí připravovalo privatizaci Explosie. Nyní ale podle zástupců ministerstva financí nejsou připravovány žádné kroky, které by vedly k prodeji pardubické firmy soukromému sektoru.

Explosia po letech ztrátového hospodaření za loňský rok významně zlepšila výsledky. Tržby proti předloňskému roku vzrostly zhruba o 100 milionů korun přibližně na 610 milionů korun. Proti minulým letům také podnik vykázal významně nižší ztrátu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!